Şirketimiz 2020 Yılında Karataş Yapı Anonim Şirketi Olarak İstanbul' da Kurulmuştur. ​Şirketimizin 1992 Yılları İle Dudullu Organize Sanayi Bölgesini, Pilot Bölge Olarak Belirlemesinde ki Amaç, Müşterilerimizin Yoğun Talepleri ve Ülkemizin Sanayi Sektöründe Kalkınmasına Büyük Ölçüde Katkı Sağlamaktı. Çünkü Yapılar Olmadan Sanayi Olamazdı. Dolayısı İle Üretim ve İstihdam da Olamazdı. Şirketimiz, Müşterilerinin Talep ve  İsteklerine Karşılık Vererek Bu Boşluğu Doldurmuştu. O Tarihlerde Tamamlayıcı Bakım Onarım İşlerini de, Hız Kesmeden Devam Ettirmiştir.

1992 - 2018 Yılları Arasında, Başlayıp Halen Devam Etmekte Olan İSTANBUL Ümraniye Dudullu Organize Sanayi Bölgesinde 52, İmes Sanayi Sitesinde 516 ve Des Sanayi Sitesinde 283 Fabrika ve Mağazanın, Kaba, İnce Tadilat, Çatı Bakım Onarımlarını Yazlık ve Kışlık Periyodik Bakımlarını Uygulayarak Müşterilerine Hizmet Vermeye Halen Devam Etmektedir.

1994 -1995 Yıllarında  Şirketimiz, İSTANBUL Kasım paşada 9 Katlı Çift Daireli Konut İnşaat İmalatlarını Eksiksizce Bitirerek Teslim Etmiştir. 1996 - 1997 Yıllarında Şirketimiz, İSTANBUL Esen yurtta Gökhan KOTİL ile Serhan KOTİL' e Ait İNKA TEKSTİL Fabrika İnşaat İmalatlarını ve İSTANBUL Alem dağ Reşadiye Köyünde Hasan SOYLU ve Halil YILDIRIM' a Ait Yüzme Havuzlarının İnşaat Uygulamalarını, Bitirerek Teslim Etmiştir. 

1998-1999 Yıllarında, İSTANBUL Şile Akça kese Köyünde Ahmet ERBOZ' a Ait Villa ve Yüzme Havuzunun Kaba, İnce İnşaat İmalatlarını ve İSTANBUL Ataşehir 56. Ada Manolya Sitesinde 18 Adet Blokun Savaş Sığınakları, Makine Daireleri, Merdiven Boşluklarının Boya Uygulamaları ve Çatı Uygulamalarını Bitirerek Teslim Etmiştir.

1999 - 2000 Yıllarında, İSTANBUL Ataşehir Botanik Çarşıya Ait Alt Yapı, Otopark, Çevre Düzenleme ve Merdiven Uygulamalarını Bitirerek Teslim Etmiştir. 2014 - 2015 Yıllarında, İstanbul Pendik' de PARSAN A.Ş.' ye Ait 27.400m2 Fabrika Çatılarının Bakım Onarım Uygulamalarını ve İSTANBUL Kadıköy' de Metro Residansın Otel Tadilat Uygulamalarını Anahtar Teslim Bitirerek Teslim Etmiştir 

2016 - 2017 Yıllarında İSTANBUL Ümraniye Çayır önünde Ekşioğlu Birlik Sitesine Ait Çatı Yenileme ve İzolasyon Uygulamaları, Yüzme Havuzu Seramik Uygulamaları ve İSTANBUL Kadıköy Bağdat Caddesinde ki Haydar Ertan Koru Evleri Sitesinin, Blok Çatılarının Yenilenmesi İşlerini Bitirerek Teslim Etmiştir.